Historia

We wrześniu 2006 roku pod patronatem Legionowskiego Towarzystwa Sportowego przy Centrum Szkolenia Policji w Legionowie w porozumieniu z Komendantem Centrum Szkolenia Policji i Prezesem Legionowskiego Towarzystwa Sportowego została powołana Sekcja Judo dzieci, której prowadzącym został trener Jacek Kuźmiński instruktor Zakładu Taktyki i Technik Interwencji.

            Pierwsze zajęcia odbyły się 5 września na macie nr 1 hali sportowej CSP, na które zgłosiło się piętnaścioro dzieci z Legionowa i okolic. Zajęcia zostały zaplanowane dwa razy w tygodniu po godzinie. Z tygodnia na tydzień liczba dzieci uczęszczających na zajęcia rosła, w związku z czym pod koniec października zaistniała konieczność podzielenia grupy liczącej już 37 osób na dwie – młodszą (15 os.) i starszą (22 os.). Od 7 listopada 2006 roku dzieci zaczęły uczęszczać na zajęcia w dwóch grupach: grupa młodsza do 8 lat; grupa starsza od 9 lat.

            Założyciel i trener Sekcji Judo LTS Jacek Kuźmiński jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, gdzie zdobył uprawnienia trenera II klasy. Jego kariera sportowa z licznymi sukcesami sportowymi, takimi jak kilkukrotne mistrzostwo Polski, udział w Mistrzostwach Świata i Pucharze Świata, a także wieloletni udział w zgrupowaniach kadry narodowej oraz kilkuletnie doświadczenie trenerskie pozwalają obiecująco spojrzeć na przyszłość legionowskiej sekcji.

W październiku 2020 roku członkowie LTS postanowili zrzeszyć się w nowym stowarzyszeniu, które od 27 października 2020 roku nosi nazwę Klubu Sportowego SAKANA z siedzibą przy ul. Zegrzyńskiej 15.

Od września 2022 roku KS SAKANA zaczął współpracę z dwoma szkołami: Niepublicznym Liceum Językowym „Academy of the Future” przy ulicy Parkowej 27B oraz Zespołem Szkół Salezjańskich przy ulicy Adama Mickiewicza 35A, gdzie są prowadzone zajęcia z judo.